شهرک نشینان تندرو صهیونیست به مسجد الاقصی مجددا تعرض کردند و در میان تدابیر امنیتی پلیس این رژیم به این مکان مقدس اسلامی یورش بردند.

 

صدها شهرک نشین صهیونیست صبح امروز بار دیگر با پوشش امنیتی نظامیان پلیس وارد مسجد الاقصی شدند، طبق این گزارش، «یهودا گلیک»، خاخام تندرو یهودی نیز در میان تعرض کنندگان به مسجد الاقصی حضور داشت.

 

منابع محلی در قدس اشغالی در این باره گفتند که نظامیان رژیم صهیونیستی به صحن‌های مسجد الاقصی یورش برده تا زمینه یورش شهرک نشینان به آن را فراهم کنند.

 

طبق گفته این منابع، ۱۱ گروه متشکل از ۵۵۱ شهرک نشین تندرو از ساعات اولیه صبح امروز تا بدین لحظه به مسجد الاقصی یورش برده و تعداد آنها همچنان درحال افزایش است.

 

این منابع همچنین گزارش دادند که صهیونیست‌ها پس از ورود به مسجد الاقصی اقدامات تحریک آمیزی را در دستور کار خود قرار دادند.

 

در همین حال، عربی۲۱ نیز از تنش میان فلسطینی‌ها و نظامیان رژیم صهیونیستی درپی جلوگیری از ورود نمازگزاران به مسجد الاقصی خبر داده است.

 

این رسانه اعلام کرد: در ششمین روز از عید یهودی «فصح» (پاک)، نظامیان رژیم اشغالگر اسرائیل مستقر در دروازه‌های مسجدالاقصی همچنان مانع ورود بسیاری از نمازگزاران به‌ویژه جوانان برای اقامه نماز صبح امروز در مسجد الاقصی شدند.

 

یکی از نگهبانان مسجدالاقصی در این باره گفت که درهای م